Aktualności

          • Dzień Dziecka w naszej szkole!

              29 maja 2026r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych atrakcjach i zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Największym zainteresowaniem cieszył się turniej rycerski, podczas którego mieli okazję poznać średniowieczny sprzęt oraz obserwować pokazy walk i zbroi. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach garncarskich oraz uczyły się średniowiecznych tańców. Po historycznych atrakcjach czekały na nie gry i zabawy ruchowe na kompleksie sportowym. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku – domowych gofrów, croissantów oraz orzeźwiającej lemoniady. Ten dzień sprawił uczniom wiele radości i z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.

          • KONKURS RECYTATORSKI I PLASTYCZNY IMIENIA KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO

            25 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, którego celem było popularyzowanie twórczości patrona szkoły, rozwijanie zainteresowań literackich oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów. Podczas wydarzenia przybliżono sylwetkę naszego patrona, a także wspólnie odśpiewano „Pieśń do Ojczyzny”.

            Uczestnicy z dużym zaangażowaniem prezentowali wybrane utwory poety, zachwycając publiczność interpretacją, dykcją i wrażliwością artystyczną. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem przygotowania oraz piękną interpretacją poezji. Recytowane wiersze przypomniały, jak wyjątkowa i ponadczasowa jest twórczość Gałczyńskiego – pełna humoru, refleksji i poetyckiego uroku.

            Podczas spotkania rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Portret Gałczyńskiego” i wręczono nagrody wyróżnionym uczniom.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu, a laureatom życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za wsparcie i przygotowanie uczniów do konkursu. Spotkanie z poezją i twórczością naszego patrona było dla całej społeczności szkolnej cenną i inspirującą lekcją wrażliwości na piękno słowa.

          • RATOWNICY CZYTELNICTWA

                   W naszej szkole w ramach w ogólnopolskiego programu „Ratownicy Czytelnictwa” już od dawna podejmowane są działania na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Powstało koło „Wkręcone w czytanie”. Uczennice już od szóstej klasy czytały regularnie swoim młodszym koleżankom i kolegom w świetlicy i przedszkolu. W tym roku szkolnym rozszerzyły swą działalność i – zgodnie z pomysłem projektu – zaczął działać wolontariat czytelniczy. Uczennice nie tylko czytają młodszym Bajki - pmagajki, przygotowują małe inscenizacje do tekstów Fredry czy Brzechwy, ale i pomagają w bibliotece. Poza tym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki utworzyły i dbają o regał bookcrossingowy. Zamierzają też dzielić się wrażeniami po przeczytaniu książek i pisać ich recenzje.

          • Drodzy Ósmoklasiści!

            Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie !

            Wierzymy w Wasze możliwości! Pokażcie, ile już potraficie, zachowajcie spokój i wierzcie w siebie. Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty!

          • Nasi uczniowie na Międzynarodowym Ulicznym Biegu Wilka!

              W minioną sobotę nasi uczniowie po raz kolejny pokazali sportowego ducha podczas grajewskiego „Międzynarodowego Ulicznego Biegu Wilka 2026”.

            Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 godnie reprezentowali naszą społeczność szkolną, biorąc udział w biegach dziecięcych. Nie zabrakło uśmiechu, ogromnego zaangażowania, zdrowej rywalizacji i wspaniałej atmosfery.

            Jesteśmy dumni z naszych młodych sportowców za ich wysiłek, odwagę i walkę do samej mety. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy organizatorom za kolejne świetne sportowe wydarzenie !

             

          • Święto Konstytucji 3 Maja - akademia patriotyczna!

             Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie klas 2 przygotowali krótką akademię patriotyczną. Dzieci zaprezentowały występ słowno-muzyczny przed Dyrekcją szkoły, uczniami klas 1–3 oraz seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

            Mali artyści z dużym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, przybliżając znaczenie tego ważnego święta narodowego.

            Uczniowie wystąpili również w Klubie Seniora, gdzie ich program został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami.

            Dzieci z oddziałów przedszkolnych również dołączyły się do świętowania rocznicy ustanowienia Konstytucji RP. Pięknie ubrane, z dumą i zaangażowaniem odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”, oddając hołd naszej Ojczyźnie.

             

          • Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur!

             Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się świetnym wynikiem w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.
            W tegorocznej edycji zdobyli łącznie 5 wyróżnień, osiągając bardzo dobre rezultaty i godnie reprezentując swoją szkołę. Sukces ten jest efektem ich systematycznej pracy oraz zainteresowania matematyką. 

            To kolejny powód do dumy dla szkoły oraz nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu.

          • „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”. Jan Paweł II

            7 maja b.r.  opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu podsumowali zbiórkę artykułów higienicznych, która była prowadzona w naszej społeczności szkolnej w miesiącach marcu i kwietniu. Zebrane środki czystości zostały uroczyście przekazane Dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Grajewie, panu K. Spalińskiemu.

            Jesteśmy głęboko przekonani, że ofiarowane dary staną się realnym wsparciem dla podopiecznych placówki oraz przyczynią się do poprawy ich codziennego komfortu.

            Wizyta w Domu Pomocy Społecznej przebiegła w atmosferze wyjątkowej życzliwości
            i serdeczności. Wychowankowie wraz z Dyrekcją oraz personelem przygotowali dla nas niezwykle wzruszające przyjęcie. Wolontariusze otrzymali oficjalne podziękowania, a także szczególny dar – własnoręcznie wykonany obraz, dedykowany Dyrekcji szkoły, wolontariuszom oraz wszystkim darczyńcom.

            Uśmiech, ciepłe słowa i wdzięczność podopiecznych stały się dla nas źródłem autentycznej radości oraz motywacją do dalszego działania.

            Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie, okazane serce i każdy, nawet najmniejszy wkład w tę wspólną inicjatywę.

          • Test trzecioklasisty

            W dniach 5 i 6 maja uczniowie klas trzecich przystąpili do Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty – ważnego wydarzenia podsumowującego pierwszy etap ich edukacyjnej drogi.

            Był to moment szczególny, w którym dzieci mogły zaprezentować zdobyte umiejętności oraz wiedzę z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej. Uczniowie zmierzyli się zarówno z zadaniami zamkniętymi, jak i otwartymi, sprawdzającymi m.in. rozumienie tekstu, poprawność językową, sprawność rachunkową, a także umiejętność logicznego myślenia i praktycznego rozwiązywania problemów.

            Trzecioklasiści podeszli do tego wyzwania z dużą dojrzałością i odpowiedzialnością. Ubrani w galowe stroje, w skupieniu i z zaangażowaniem rozwiązywali kolejne zadania, dając z siebie wszystko. Ich postawa była wyrazem szacunku dla nauki oraz dowodem na rosnącą świadomość własnych możliwości.

            W tym ważnym czasie nie zabrakło również wsparcia ze strony wychowawczyń oraz nauczyciela współorganizującego kształcenie, którzy słowami otuchy dodawali uczniom wiary we własne siły.

            Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki sprawdzianu, które już wkrótce pozwolą podsumować osiągnięcia naszych trzecioklasistów i będą cenną wskazówką na dalszej drodze edukacyjnej.

          • Rozstrzygnięcie wiosennego konkursu plastycznego

            W końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień ogłoszenia wyników konkursu wiosennego.

            Wyzwaniu przyświecało hasło Wiosna w ogrodzie, zaś zadanie polegało na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej. Jury oceniało: kreatywność twórczą, wkład pracy, bogactwo oraz różnorodność technik, a także ogólne walory estetyczne.

            Uczniowie zostali nagrodzeni nasionami: kwiatów, ziół i warzyw, nie mogło zabraknąć również gromkich braw. Mamy nadzieję, że udział w konkursie zaszczepił w najmłodszych wychowankach Jedynki pasję ogrodniczą 😊

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Grajewie NIP 7191450774
        • 86 272 48 28, 86 272 29 65
        • Szkolna 12
          19-200 Grajewo
          Poland
    • Galeria zdjęć

      • brak danych