Strona główna
„Kwiecień-plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”.
- 15.05.2024
W myśl tej zasady proponowaliśmy naszym wychowankom aktywności uzależnione od pogody i tematyki tygodniowej. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac plastycznych, korzystały z sali komputerowej, rozwiązywały krzyżówki i quizy w programie Wordwall. W czasie słonecznych dni brały udział w zajęciach ruchowych na boisku szkolnym oraz placu zabaw.
W ramach tematu tygodnia - „Poznaj swoje miasto”, dzieci wzięły udział w spacerze po Grajewie, podczas którego poznały historię naszego miasta.
W kwietniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wiosenne przebudzenie”. Uczniowie wykazali się pomysłowością, za którą zostali nagrodzeni.
Koniec miesiąca został zwieńczony zajęciami kulinarnymi „ Odlotowe gofry”, podczas których dzieci mogły wykazać się pomysłowością w dekorowaniu gofrów.
8
Ratownicy Czytelnictwa z kolejną wizytą w przedszkolu
- 15.05.2024
Kolejny miesiąc, kolejna bajka i kolejny lęk oswojony. Jest coraz cieplej, częściej świeci słońce i chętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Tym, co może dzieci zniechęcać do tego, są owady, których często się boimy. Dzięki Ratownikom Czytelnictwa i lekturze kolejnej bajki - pomagajki, Smerfy, Biedronki, Tygryski, Tropiciele i Odkrywcy dowiedzieli się, że każdy owad ma w przyrodzie określoną rolę. Dzięki pszczołom mamy miód. Dzięki mrówkom czyste ścieżki w lesie, gdyż mrówki są „sprzątaczami” i usuwają wszystko, co jest zbędne, jak na przykład igły z sosny, czy liście z buku. Ponadto od owadów moglibyśmy się sporo nauczyć. Mrówki i pszczoły to bardzo pracowite stworzenia! Nie możemy się ich bać! One pomagają nam, my pomagamy im! Tę myśl starały się przekazać uczennice z koła „Wkręceni w czytanie” swoim młodszym koleżankom i kolegom z grup przedszkolnych w SP1. Później dzieciaki układały puzzle – pszczółki. Mamy nadzieję, że nauka płynąca z tej lektury zostanie w sercach i umysłach naszych młodych słuchaczy.
6
Ogólnopolskie Wybory Książek 2024
- 13.05.2024
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek 2024.
W dniach 20 – 29 maja 2024r. zachęcamy uczniów do wrzucania do urn wyborczych anonimowych kart, na których podacie od jednego do trzech tytułów najciekawszych książek, które przeczytaliście w ostatnim czasie.
Po zakończeniu wyborów szkolna komisja wyborcza policzy głosy i utworzy zestawy tytułów w podziale na przedziały wiekowe. Dzięki wyborom dowiemy się co najchętniej czytają uczniowie w całej Polsce. To przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem w 2015roku.
Zachęcamy do udziału, by wraz z uczniami z całej Polski wybrać ponownie ulubione książki.
Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej
- 09.05.2024
Dnia 7 maja 2024 roku uczniowie z klasy I c odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie. Celem wyjścia było zachęcenie pierwszoklasistów do czytania oraz pokazanie, gdzie w ich miejscu zamieszkania znajduje się wypożyczalnia książek. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tego typu placówce, więc z uwagą ją oglądali. Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak chronić książki przed zniszczeniem. Następnie wykonały zakładki do książek, które zabrały ze sobą do szkoły. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy. Z pewnością nie będzie to nasza ostatnia wizyta.
1
Spotkanie z pisarką
- 25.04.2024
W ramach projektu czytelniczego dnia 23 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 3c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Mariolą Fajak-Słomińską, autorką wielu książek dla dzieci m.in. "Las w sieci".
Podczas spotkania pisarka przybliżyła czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstawały jej nowe książki oraz czytała i przedstawiała fragmenty swoich utworów.
Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a dzieci nagrodziły pisarkę gromkimi brawami.
Pełne emocji spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji do zakupionych przez dzieci książek autorki oraz pamiątkowym zdjęciem.
3
Chronimy środowisko
- 25.04.2024
„Ekologia ważna sprawa, obowiązek i zabawa:" - pod takim hasłem grupa „Smerfy" pracowała w tym tygodniu. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami dbania o naszą planetę Ziemię i bycia przyjaciółmi przyrody. Dzieci nauczyły się jak należy segregować śmieci oraz zapoznały z tematem recyklingu. Najlepszym sposobem na zapamiętanie informacji była nauka poprzez zabawę – dzieci brały aktywny udział w zajęciach, rozwiązywały interaktywny quiz na temat segregacji odpadów, pracowały w grupach a zwieńczeniem tematu było wspólne wykonanie przestrzennej pracy plastycznej.
5
Zasady opłat za obiady dla uczniów klas I-VIII z SP nr 1 w Grajewie za miesiąc maj 2024 r.
- 25.04.2024
1. Opłaty za obiady za miesiąc maj 2024 r. należy wpłacać od 23-26 kwiecień 2024 r.
(uczniowie otrzymają 23 kwietnia 2024 r. paski z naliczeniem kwoty do zapłaty).2. Informację o wysokości opłat za obiady można również uzyskać pod nr tel. 86 272 48 28 wew. 207 w godzinach 9.30-11.30, 13.45-14.00.
3. Koszt obiadu dla ucznia za miesiąc maj 2024 r. wynosi 90,00 zł (15 dni żywieniowe x 6,00 zł).
4. Karta obiadowa będzie wydana dla ucznia po zaksięgowaniu należności na koncie szkoły.
Numer konta do wpłat za obiady : 49-1020-1332-0000-1202-1075-8649, tytułem: za obiady, imię i nazwisko ucznia, klasa, za miesiąc …r. - proszę o dokładne wpisywanie danych i niezaokrąglanie kwot.
5. W przypadku nieobecności ucznia opłata za obiady zostanie zwrócona przy rozliczeniu
w następnym miesiącu. Warunkiem dokonania odpisu jest zgłoszenie terminu nieobecności ucznia u kierownika świetlicy najpóźniej do godz. 9.00. pod nr. tel. (86) 272-48-28 wew. 207. Odpisu,
o którym mowa dokonuje się począwszy od drugiego dnia nieobecności. Odpisu nie dokonuje się
w trzech ostatnich dniach miesiąca.6. Pierwszego dnia nieobecności dziecka rodzice/opiekunowie prawni mogą pobrać obiad na wynos w godz. 12.50-13.15 oraz 13.45-14.00.
7. Wszystkie zmiany dotyczące korzystania z obiadów (np. rezygnacja z obiadów), należy zgłaszać do kierownika świetlicy.
„Zielonym do góry”
- 24.04.2024
22 kwietnia 2024 r. w nasze szkole w ramach obchodów „Dnia Ziemi" odbyła się impreza pod hasłem „Szkolny festiwal kwiatów" polegająca na wymianie roślin przyniesionych przez uczniów i nauczycieli. Uczestnicy akcji otrzymali sadzonki kwiatów, które będą mogli pielęgnować w swoich domach. Była to doskonała okazja do promowania świadomości ekologicznej, a także pomoc w poprawie jakości powietrza oraz zachowania różnorodności biologicznej. Imprezami towarzyszącymi obchodom „Dnia Ziemi" były również tematyczne lekcje matematyki.
4
Dzień Ziemi w przedszkolu
- 24.04.2024
Jak co roku 22 kwietnia nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Dzieci podczas zajęć i zabaw utrwalały zachowania, które są przyjazne dla naszej planety, naszego środowiska. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady segregacji śmieci oraz wykonały piękne prace plastyczne.
5
Rekrutacja
- 19.04.2024
Kolejny sukces Jedynki
- 16.04.2024
12 kwietnia 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wąsoszu odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom", w którym uczestniczyło 4 uczniów z grajewskich szkół podstawowych, w tym dwóch przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 1 z I grupy wiekowej:
Paweł Bukowski z kl. 3b i Oliwier Konopka z kl. 4a.
Jest nam niezwykle miło poinformować, że Paweł Bukowski zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych! 👍😁
Chłopcy, dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Oliwierowi serdecznie gratulujemy wysokich wyników, a Pawłowi życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.
Jesteście dumą naszej szkoły!
KONKURS GEOGRAFICZNY
- 16.04.2024
Dnia 25 marca w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o krajach sąsiadujących z Polską. Do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat środowiska przyrodniczego, fauny, flory, kultury i gospodarki naszych sąsiadów. Do drugiej tury zakwalifikowali się uczniowie z największa liczbą punktów.
Oto zwycięzcy:
I miejsce - Jan Laskowski, klasa VIa,
II miejsce - Grzegorz Przybysz, klasa VIIb,
III miejsce - Janusz Świderski, klasa VIIb.
Zwycięzcom gratulujemy !
Marzec w świetlicy
- 03.04.2024
W marcu jest jak w garncu, deszcz lub słońce świeci, czasem sypnie śniegiem, mróz postraszy dzieci....
Marzec w świetlicy szkolnej upłynął w znakomitej atmosferze. Pełni energii, chęci do nauki i zabawy czekaliśmy z niecierpliwością na pierwsze oznaki wiosny. Pogoda pokazywała nam swoje marcowe kaprysy, a my bacznie obserwowaliśmy co nam zaserwuje następnego dnia.
Tak jak w poprzednich miesiącach nasi wychowankowie wykonywali wiele ciekawych prac plastycznych, brali udział w zajęciach komputerowych, podczas których rozwiązywali quizy tematyczne oraz ćwiczyli swoje umiejętności w programie Power Point. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą na temat sposobów dbania o naszą planetę podczas zajęć związanych z obchodami Święta Ziemi.
Marcowe zajęcia zakończyliśmy wielkanocną zabawą „ poszukiwanie jajek z zagadkami" oraz słodką niespodzianką.
19
I miejsce Michaliny
- 02.04.2024
Dnia 27 marca br. uczennica klasy 5b Michalina Sosnowska wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAMY 2024 w formie artystycznej Mistrzowie recytacji, który odbył się w Grajewskim Centrum Kultury. Uczennica zaprezentowała utwór o tematyce przyjaźni. Jest nam niezwykle miło poinformować, że Michalina zdobyła I miejsce w kategorii: Klasy IV-VI szkoły podstawowe. Ponadto, jury postanowiło zakwalifikować uczennicę do Finałów IV Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy 2024, które odbędą w dniach 23-26 kwietnia 2024 r. w Centrum Kultury i Rekrutacji „Dom Ludowy" w Supraślu. Michalino, jesteśmy z Ciebie ogromnie dumni i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu!
Klasa I A żegna zimę
- 02.04.2024
Klasa I A postanowiła na dobre pożegnać aurę zimową. Pierwszoklasiści, podejmując wyzwanie przygotowania słomianej kukły, nawiązali do tradycji kultywowanej od pokoleń. Klasowa marzanna nie została jednakże zatopiona, a skropiona wodą. Rytuałowi towarzyszyły następujące słowa:
„Marzanno, marzanno,
ty zimowa panno,
wodą cię skrapiamy,
bo wiosnę witamy!".
Za oknem można dostrzec oczekiwane od wielu tygodni zmiany, czyżby obrzęd przyczynił się do pierzchnięcia zimy?
1
„Wiosna, wiosna ach to Ty!”
- 24.03.2024
22 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Wiosna, wiosna ach to Ty!”. Do konkursu przystąpiło 14 przedszkolaków z wszystkich grup przedszkolnych. Młodzi miłośnicy poezji prezentowali wiersze o tematyce wiosennej.
Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, upowszechnianie kultury języka wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań poezją, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień.
Ocenie podlegał dobór repertuaru, zdolności recytatorskie, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny.
Wszyscy uczestnicy i ich rodzice podeszli do konkursu bardzo profesjonalnie, dzieci wspaniale zaprezentowały swoje utwory, recytacji dopełniały cudowne stroje, rekwizyty, gesty sceniczne. Nasze jury z zachwytem obserwowało przejętych artystów i miało naprawdę trudne zadanie przed sobą, bo jak wiadomo ciężko wybrać tych najlepszych spośród wielu utalentowanych osób. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz upominek.
Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku!
13
„Młodzież Zapobiega Pożarom"
- 24.03.2024
22 marca 2024 r. w Urzędzie Miasta Grajewo odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom", w których uczestniczyło 15 uczniów grajewskich szkół podstawowych. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych.
Laureatami miejskich eliminacji Turnieju zostali:
w I grupie wiekowej (uczniowie klas I – IV szkół podstawowych):
I miejsce – Oliwier Konopka – Szkoła Podstawowa nr 1,
II miejsce – Paweł Bukowski – Szkoła Podstawowa nr 1,
III miejsce – Zofia Dziekońska – Szkoła Podstawowa nr 1.
W II grupie wiekowej (uczniowie klas V – VIII szkół podstawowych):
III miejsce – Oskar Wiski – Szkoła Podstawowa nr 1.
Drodzy Uczniowie, serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!
Światowy Dzień Wody
- 24.03.2024
Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Od najmłodszych lat kształtujemy świadomość dzieci na temat znaczenia wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin. W czasie zajęć przedszkolaki dowiedziały się gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie, komu i do czego jest ona potrzebna. Próbowały zrozumieć proces obiegu wody w przyrodzie oraz dowiedziały się jak dużo jest jej na kuli ziemskiej i w naszym ciele.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
- 24.03.2024
Uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę w duchu eksperymentów i zagadek. Klasy I-III przeniosły się do „Krainy Czterech Żywiołów". Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w szeregu warsztatów wiosenno-naukowych przygotowanych przez nauczycieli. Dzieci poznały warsztat pracy historyka, 9 różnych sposobów kodowania informacji, historię cyrylicy, nauczyły się jak pracować z mapą oraz jak zdrowo się odżywiać. Sprawdziły, czy balony potrafią tańczyć i śpiewać oraz czy można przejść przez kartkę papieru. Doskonaliły także słownictwo z języka angielskiego związane z wiosną i dowiedziały się, co potrafi zwykła cytryna. Uczniowie uczestniczyli również w zabawach sportowych.
3010
Czad i ogień, obudź czujność. Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!
- 24.03.2024
Kończąc tegoroczną akcję „Czad i ogień, obudź czujność. Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" uczniowie klasy IVb udali się na spotkanie ze strażakami w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Zwiedzili pomieszczenia, w których pracują strażacy, a następnie w czerwonych kaskach i kamizelkach wysłuchali wskazówek na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w pożarach. Ćwiczenia praktyczne odbyli na fantomach.
3
Nagłówek
Ratownicy Czytelnictwa z kolejną wizytą w przedszkolu
6Kolejny miesiąc, kolejna bajka i kolejny lęk oswojony. Jest coraz cieplej, częściej świeci słońce i chętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Tym, co może dzieci zniechęcać do tego, są owady, których często się boimy. Dzięki Ratownikom Czytelnictwa i lekturze kolejnej bajki - pomagajki, Smerfy, Biedronki, Tygryski, Tropiciele i Odkrywcy dowiedzieli się, że każdy owad ma w przyrodzie określoną rolę. Dzięki pszczołom mamy miód. Dzięki mrówkom czyste ścieżki w lesie, gdyż mrówki są „sprzątaczami” i usuwają wszystko, co jest zbędne, jak na przykład igły z sosny, czy liście z buku. Ponadto od owadów moglibyśmy się sporo nauczyć. Mrówki i pszczoły to bardzo pracowite stworzenia! Nie możemy się ich bać! One pomagają nam, my pomagamy im! Tę myśl starały się przekazać uczennice z koła „Wkręceni w czytanie” swoim młodszym koleżankom i kolegom z grup przedszkolnych w SP1. Później dzieciaki układały puzzle – pszczółki. Mamy nadzieję, że nauka płynąca z tej lektury zostanie w sercach i umysłach naszych młodych słuchaczy.
Godziny dzwonków
Czwartek 29.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Mapa