Strona główna
„MEM O KSIĄŻCE”
- 13.02.2024
Konkurs adresowany jest do uczniów klas 7 – 8.
Uczestnicy konkursu przygotowują mema internetowego promującego książkę, czytanie.
Mem graficzny powinien składać się ze zdjęcia i korespondującego z nim komentarza tekstowego.
Tekst powinien w sposób krótki, najlepiej humorystyczny, przekazywać przesłanie konkursu.
Nie może on naruszać wartości etycznych i praw osób trzecich.
Mem zgłoszony na konkurs musi być wykonany osobiście przez uczestnika.
Powinien zostać przesłany w postaci pliku elektronicznego w formacie JPG, na adres mailowy: sp1.grajewo@wp.pl do 18 marca 2024r.
z dopiskiem: MEM, podać imię i nazwisko autora oraz klasę.
Przesłanie pracy jest równoznaczne ze zgodą na publikację na stronie szkoły
i FB szkoły.
UWAGA KL 1-3! SŁODKI KONKURS CZYTELNICZY
- 12.02.2024
„Czas na czytanie i fotografowanie”
- 12.02.2024
W długie, zimowe wieczory, pachnące gorącą czekoladą czy herbatą z pomarańczą chętniej wspominamy, opowiadamy i sięgamy po ciekawą książkę. W związku z tym na czas ferii zimowych biblioteka zorganizowała swoim czytelnikom konkurs na ciekawy filmik, kolaż lub fotografię, której głównym bohaterem była książka. 10 lutego wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi: Marcel Walczak kl. 3b, Zofia Łepkowska kl. 4a, Olivia Tiley kl. 5a, Lena Kłos kl. 5b. Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!
Rekrutacja
- 25.01.2024
Rekrutacja
- 25.01.2024
Bal karnawałowy
- 19.01.2024
Trwa karnawał, okres zimowych balów, maskarad i zabaw. 17 stycznia uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjątkowym balu choinkowym. Tego popołudnia sala gimnastyczna zamieniła się w scenerię rodem z bajki, a uczniowie przebrali się za wróżki, księżniczki, czarodziejów czy piratów. Pląsom i harcom przygrywała skoczna muzyka. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom zabawy.
18
Czas na czytanie i fotografowanie
- 16.01.2024
Zapraszamy do zrobienia fotografii, kolażu czy nawet filmiku ze zdjęć. Bohaterem odgrywającym główną lub drugoplanową rolę, musi być KSIĄŻKA.
Czekają nagrody!
Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:
do 9 lutego. Temat wiadomości – Czas na czytanie.
W treści prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz klasę.
Przesłanie pracy jest równoznaczne ze zgodą na publikację zdjęcia/filmu/kolażu na stronie szkoły i FB szkoły.
Książkowy NIEKALENDARZ
- 16.01.2024
Nasza biblioteka bierze udział w kampanii promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Udostępniamy NIEKALENDARZ na 2024 rok, który jest inspiracją do aktywności z książką dla młodych czytelników i nie tylko. Składa się on z 12 kart z zadaniami zachęcającymi do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę. Wśród materiałów znajduje się również czytelnicze Bingo do rozwiązania. Wygrywa osoba, która rozwiąże Książkowe Bingo. Kampania trwa 12 miesięcy. Wszystkie materiały znajdują się w bibliotece, u pani Elżbiety Niedbały i na stronie szkoły w zakładce Biblioteka.
Zachęcamy do wzięcia udziału, nagrody czekają!
Zasady opłat za obiady dla uczniów klas I-VIII z SP nr 1 w Grajewie za miesiąc luty 2024 r.
- 16.01.2024
- Opłaty za obiady za miesiąc luty 2024 r. należy wpłacać od 18-24 stycznia 2024 r.
(uczniowie otrzymają 18 stycznia 2024 r. paski z naliczeniem kwoty do zapłaty). - Koszt obiadu dla ucznia za miesiąc luty 2024 r. wynosi 114,00 zł (19 dni żywieniowe x 6,00 zł).
- Karta obiadowa będzie wydana dla ucznia po zaksięgowaniu należności na koncie szkoły.
- Numer konta do wpłat za obiady :
49-1020-1332-0000-1202-1075-8649
tytułem: za obiady, imię i nazwisko ucznia, klasa, za miesiąc ……… r.
*proszę o dokładne wpisywanie danych i niezaokrąglanie kwot
- W przypadku nieobecności ucznia opłata za obiady zostanie zwrócona przy rozliczeniu
w następnym miesiącu. Warunkiem dokonania odpisu jest zgłoszenie terminu nieobecności ucznia u kierownika świetlicy najpóźniej do godz. 9.00. pod nr. tel. (86) 272-48-28 wew. 207. Odpisu,
o którym mowa dokonuje się począwszy od drugiego dnia nieobecności. Odpisu nie dokonuje się
w trzech ostatnich dniach miesiąca. - Pierwszego dnia nieobecności dziecka rodzice/opiekunowie prawni mogą pobrać obiad na wynos
w godz. 12.50-13.15 oraz 13.45-14.00. - Wszystkie zmiany dotyczące korzystania z obiadów (np. rezygnacja z obiadów), należy zgłaszać do kierownika świetlicy.
- Opłaty za obiady za miesiąc luty 2024 r. należy wpłacać od 18-24 stycznia 2024 r.
Rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika
- 11.01.2024
Rok 2023 ogłoszony został Rokiem Mikołaja Kopernika. W związku z tym, w naszej szkole, wśród uczniów klas VI, zorganizowano konkurs poświęcony tej wybitnej postaci. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów. Wszyscy wykazali się dużym zainteresowaniem i wiedzą. Zwycięzcami konkursu zostały:
I miejsce – Milena Koniecko,
II miejsce – Maria Szumska,
III miejsce – Julia Purwin.
Serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy konkursu dziękują Radzie Rodziców, działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz SM „Mlekpol” w Grajewie za ufundowanie nagród wszystkim uczestnikom konkursu.
Grudzień w świetlicy
- 11.01.2024
Z nadzieją i niecierpliwością czekaliśmy na zimę i pierwszy śnieg. Wspólnie odliczając dni do Świąt Bożego Narodzenia, rozmawialiśmy na temat zwyczajów, tradycji i symboli świątecznych. Przez cały grudzień wspólnie tworzyliśmy cudowne dekoracje i świąteczne smakołyki. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom naszych uczniów zorganizowaliśmy zajęcia sportowe rozwijające koordynację ruchową. I choć grudzień to w szkole miesiąc krótki, udało się nam zrealizować wiele ciekawych zadań.
25
Kolejny Dzień Głośnego Czytania, czyli „co zrobiłaś, żeby się nie bać?”
- 10.01.2024
Odpowiedź na to pytanie Smerfy, Biedronki, Tygryski, Odkrywcy i Tropiciele poznały, gdy wysłuchały bajki – pomagajki o cichej myszce. Często nasze lęki nie wiadomo skąd się biorą i choć wiemy, że to coś nie jest groźne, to zamieramy, a nasze serce bije jak oszalałe. To można przezwyciężyć. Jak to robić, przedszkolaki dowiedziały się od Basi i Pippi, bohaterek kolejnej bajki terapeutycznej, którą zaprezentowały im „wkręcone w czytanie” szóstoklasistki ze swoim nauczycielem. Po czytaniu i ćwiczeniu w oswajania lęku, dzieci wspólnie ze starszymi koleżankami wycinały i kolorowały myszki. Powstanie z tego wystawa, którą będzie można oglądać na szkolnym korytarzu przy „Biedronkach”.
4
Mikołajkowy Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty
- 03.01.2024
Świąteczny czas za nami, a Święty Mikołaj nadal rozdaje prezenty. Nie zapomniał również o naszych uczniach, biorących udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez szkolną bibliotekę.
Cały grudzień dzieci klas drugich i trzecich za wypożyczoną i przeczytaną książkę otrzymywały kupon „prezencik” od Świętego Mikołaja, który zawieszaliśmy na specjalnej konkursowej tablicy.
Czytelnicy, którzy zgromadzili najwięcej kuponów otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez bibliotekę szkolną.
Uroczyste podsumowanie Czytelniczego Konkursu Mikołajkowego odbyło się 3 stycznia 2024r. Gratulacje oraz nagrody z rąk pani wicedyrektor Ewy Kurzątkowskiej-Chodnickiej odebrali następujący uczniowie:
Klasy drugie:
I miejsce – Jan Krzysztof Truszkowski – kl.2a,
II miejsce – Szymon Chełmiński – kl.2a,
II miejsce – Wiktoria Kiełczewska – kl.2b.
Klasy trzecie:
I miejsce – Natalia Szczepańczyk – kl.3b,
II miejsce – Zofia Dziekońska – kl. 3a,
III miejsce – Zofia Karczewska – kl.3b.
Wyróżnienia otrzymali: Pola Kiełczewska – kl. 2a, Aurelia Sobolewska – kl. 2b, Oliwier Perzanowski – kl. 3c.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu biblioteka odnotowała wzrost czytelnictwa. Uczniowie klas drugich i trzecich w miesiącu grudniu przeczytali 224 książki.
3
Wesołych Świąt!
- 22.12.2023
Jasełka pełne uroku i magii
- 21.12.2023
Ten anielski skrzydeł szum,
ten niezwykły gwiazdy czas
świadczą, że przybywa Król
Miłość, która zbawia świat...”
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Tak było i tym razem. 20 grudnia w pięknie wykonanej scenografii najmłodsi wprowadzili wszystkich obecnych w świąteczny nastrój. O niezwykłe doznania artystyczne zadbały grupy przedszkolne „Odkrywcy” i „Tygryski”. Urzekająca dekoracja, przygaszone światła wywarło ogromne wrażenie na nas wszystkich. Zgromadzeni goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Świętej Rodziny w betlejemską noc. Zgodnie z tradycją byli więc Maryja, Józef, trzej królowie i pasterze. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami wykonanymi przez dzieci, tańcem z lampionami aniołków i pasterzy z ciupagami. Pani dyrektor Karolina Modzelewska w przebraniu anioła także odegrała swoją rolę w jasełkach.
Młodzi artyści otrzymali gromkie brawa. Następnie dyrektor szkoły Pani Karolina Modzelewska oraz Burmistrz Miasta Grajewo – Pan Dariusz Latarowski, Przewodnicząca Rady Miasta – Pani Halina Muryjas-Rząsa, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Iwona Haponik, ks. dr Piotr Dębek złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
4
"Kreatywny nauczyciel dzieli się..."
- 20.12.2023
Z przyjemnością informujemy, iż pani Katarzyna Lekent - nauczyciel wychowania przedszkolnego w oddziale "Tygrysy" otrzymała nagrodę w konkursie pt. "KREATYWNY NAUCZYCIEL dzieli się... pomysłem na zabawę edukacyjną". Zadaniem konkursowym było stworzenie autorskiego pomysłu na zabawę edukacyjną przeznaczoną dla dzieci w wieku 3-9 lat. Pani Kasiu, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej!
Pomagamy zwierzętom
- 20.12.2023
W dniach 20 listopada - 15 grudnia 2023 r. klasa VIII a zorganizowała w naszej szkole udaną akcję zbiórki karmy dla psów na rzecz schroniska Sonieczkowo pod Augustowem. Cała społeczność uczniowska bardzo zaangażowała się w to przedsięwzięcie. W ramach tej inicjatywy WSPÓLNIE zebraliśmy ponad kilkadziesiąt kg karmy! Dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM za okazane wsparcie i wielkie serce! Wasza hojność i zaangażowanie pomogą stworzyć lepsze warunki dla zwierząt potrzebujących opieki, a jednocześnie pokazały jak nasza szkolna społeczność jednoczy się wokół tak ważnej sprawy.
Słodkie środy
- 20.12.2023
13 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych oraz wypieków. Można tam było znaleźć piękne stroiki, choinki, bombki, a także inne dekoracje wykonane przez naszych uczniów. Nie zabrakło również pysznych pierników, ciast i ciasteczek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszej społeczności szkolnej!
Z trzech "słodkich śród", których inicjatorami była klasa VIII a i kiermaszu WSPÓLNIE zebraliśmy 1453 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia - zarówno tym, którzy tworzyli piękne ozdoby oraz ciasta jak i tym, którzy wspierali inicjatywę poprzez zakupy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących seniorów.
Ratownicy Czytelnictwa i Bajki - pomagajki
- 20.12.2023
Od dawna się alarmuje, że z roku na rok poziom czytelnictwa w Polsce spada. Dlatego w bieżącym roku Szkoła Podstawowa nr 1 przystąpiła do ogólnopolskiego programu upowszechniania czytania „Ratownicy Czytelnictwa" i podjęła szereg działań w wyznaczonych obszarach: 1) dzieci, 2) nauczyciele, 3) rodzice, 4) współpraca.
Pamiętajmy, że rola książek zaczyna się bardzo wcześnie, bo mózg człowieka najintensywniej rozwija się w ciągu pierwszych trzech lat naszego życia. Co więcej: przeprowadzono badania ukazujące, że dzieci, którym rodzice już od niemowlęctwa regularnie głośno czytali, mniej chorują, kiedy zaczynają chodzić do szkoły. Bez czytania nie ma edukacji: dziecko najpierw uczy się czytać, a później czyta, żeby się uczyć.
Mając to na uwadze „Wkręceni w czytanie", grupa zaangażowana w realizację zadań Ratowników Czytelnictwa, dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjno – czytelniczego Bajki-pomagajki. Głównym jego celem jest ochrona i wzmacnianie rozwoju psychicznego dziecka. Uczennice z klasy VIb ze swoją nauczycielką odwiedzają w naszej szkole młodsze grupy, do których należą: Smerfy, Biedronki, Tygryski, Tropiciele oraz Odkrywcy i czytają im bajki. Czytają i inscenizują. Była już historia o rudym piesku Keczim, bojącym się na początku chodzić do przedszkola, o króliczku Kuleczce, lękającym się szkoły, o lwie Drapusiu, który był niegrzeczny i agresywny wobec kolegów, ale z pomocą taty zrozumiał swój błąd, zmienił się i znalazł przyjaciół. Teraz trwają prace nad następnymi utworami. Tym razem będą to historie o sówce Kamilka i myszce Pippi, poruszające – w sposób przystępny dla przedszkolaka – problem akceptacji odmienności (np. dzieci z autyzmem, mutyzmem). Bajka – pomagajka oswaja z emocjami i problemami bohaterów, a co ważniejsze zawiera wiele wskazówek, co można zrobić, by poradzić sobie w danej sytuacji. Oczywiście nie każda bajka terapeutyczna pomoże zawsze i każdemu dziecku. Jednak, jeśli tak się stanie, działanie takiej bajki może być naprawdę znaczące i – co chyba najważniejsze – efektywne. Dlatego warto je – mimo wszystko – czytać.
Dlatego my czytamy. Chcemy też zaprosić do tego Rodziców, Dziadków, WSZYSTKICH.
SP1 wyróżniona w konkursie "Cyberklasa"
- 15.12.2023
Uczniowie klasy VIIIa otrzymali wyróżnienie w konkursie plastycznym pn. "Cyberklasa" organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć plakat na temat cyberbezpieczeństwa w korzystaniu z usług bankowych. Ich kreatywność i zaangażowanie w tematykę zostały docenione i zdobyły uznanie jury, a także przyczyniły się do promowania świadomości bezpieczeństwa online. Uczniowie otrzymali grę edukacyjną dla całej klasy oraz opaski odblaskowe. Serdecznie gratulujemy!
Nagłówek
Ratownicy Czytelnictwa z kolejną wizytą w przedszkolu
6Kolejny miesiąc, kolejna bajka i kolejny lęk oswojony. Jest coraz cieplej, częściej świeci słońce i chętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Tym, co może dzieci zniechęcać do tego, są owady, których często się boimy. Dzięki Ratownikom Czytelnictwa i lekturze kolejnej bajki - pomagajki, Smerfy, Biedronki, Tygryski, Tropiciele i Odkrywcy dowiedzieli się, że każdy owad ma w przyrodzie określoną rolę. Dzięki pszczołom mamy miód. Dzięki mrówkom czyste ścieżki w lesie, gdyż mrówki są „sprzątaczami” i usuwają wszystko, co jest zbędne, jak na przykład igły z sosny, czy liście z buku. Ponadto od owadów moglibyśmy się sporo nauczyć. Mrówki i pszczoły to bardzo pracowite stworzenia! Nie możemy się ich bać! One pomagają nam, my pomagamy im! Tę myśl starały się przekazać uczennice z koła „Wkręceni w czytanie” swoim młodszym koleżankom i kolegom z grup przedszkolnych w SP1. Później dzieciaki układały puzzle – pszczółki. Mamy nadzieję, że nauka płynąca z tej lektury zostanie w sercach i umysłach naszych młodych słuchaczy.
Godziny dzwonków
Czwartek 29.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Mapa