Strona główna
„Młodzież Zapobiega Pożarom"
- 24.03.2024
22 marca 2024 r. w Urzędzie Miasta Grajewo odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom", w których uczestniczyło 15 uczniów grajewskich szkół podstawowych. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych.
Laureatami miejskich eliminacji Turnieju zostali:
w I grupie wiekowej (uczniowie klas I – IV szkół podstawowych):
I miejsce – Oliwier Konopka – Szkoła Podstawowa nr 1,
II miejsce – Paweł Bukowski – Szkoła Podstawowa nr 1,
III miejsce – Zofia Dziekońska – Szkoła Podstawowa nr 1.
W II grupie wiekowej (uczniowie klas V – VIII szkół podstawowych):
III miejsce – Oskar Wiski – Szkoła Podstawowa nr 1.
Drodzy Uczniowie, serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!
Światowy Dzień Wody
- 24.03.2024
Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Od najmłodszych lat kształtujemy świadomość dzieci na temat znaczenia wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin. W czasie zajęć przedszkolaki dowiedziały się gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie, komu i do czego jest ona potrzebna. Próbowały zrozumieć proces obiegu wody w przyrodzie oraz dowiedziały się jak dużo jest jej na kuli ziemskiej i w naszym ciele.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
- 24.03.2024
Uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę w duchu eksperymentów i zagadek. Klasy I-III przeniosły się do „Krainy Czterech Żywiołów". Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w szeregu warsztatów wiosenno-naukowych przygotowanych przez nauczycieli. Dzieci poznały warsztat pracy historyka, 9 różnych sposobów kodowania informacji, historię cyrylicy, nauczyły się jak pracować z mapą oraz jak zdrowo się odżywiać. Sprawdziły, czy balony potrafią tańczyć i śpiewać oraz czy można przejść przez kartkę papieru. Doskonaliły także słownictwo z języka angielskiego związane z wiosną i dowiedziały się, co potrafi zwykła cytryna. Uczniowie uczestniczyli również w zabawach sportowych.
3010
Czad i ogień, obudź czujność. Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!
- 24.03.2024
Kończąc tegoroczną akcję „Czad i ogień, obudź czujność. Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" uczniowie klasy IVb udali się na spotkanie ze strażakami w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Zwiedzili pomieszczenia, w których pracują strażacy, a następnie w czerwonych kaskach i kamizelkach wysłuchali wskazówek na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w pożarach. Ćwiczenia praktyczne odbyli na fantomach.
3
Zasady opłat za obiady dla uczniów klas I-VIII z SP nr 1 w Grajewie za miesiąc kwiecień 2024 r.
- 22.03.2024
- Opłaty za obiady za miesiąc kwiecień 2024 r. należy wpłacać od 26-28 marca 2024 r.(uczniowie otrzymają 26 marca 2024 r. paski z naliczeniem kwoty do zapłaty).
- Informację o wysokości opłat za obiady można również uzyskać pod nr tel. 86 272 48 28 wew. 207 w godzinach 9.30-11.30, 13.45-14.00.
- Koszt obiadu dla ucznia za miesiąc kwiecień 2024 r. wynosi 108,00 zł (18 dni żywieniowe x 6,00 zł).
- Karta obiadowa będzie wydana dla ucznia po zaksięgowaniu należności na koncie szkoły.
Numer konta do wpłat za obiady :
49-1020-1332-0000-1202-1075-8649,
tytułem: za obiady, imię i nazwisko ucznia, klasa, za miesiąc …r.
proszę o dokładne wpisywanie danych i niezaokrąglanie kwot.
- W przypadku nieobecności ucznia opłata za obiady zostanie zwrócona przy rozliczeniu w następnym miesiącu. Warunkiem dokonania odpisu jest zgłoszenie terminu nieobecności ucznia u kierownika świetlicy najpóźniej do godz. 9.00. pod nr. tel. (86) 272-48-28 wew. 207. Odpisu, o którym mowa dokonuje się począwszy od drugiego dnia nieobecności. Odpisu nie dokonuje się w trzech ostatnich dniach miesiąca.
- Pierwszego dnia nieobecności dziecka rodzice/opiekunowie prawni mogą pobrać obiad na wynos w godz. 12.50-13.15 oraz 13.45-14.00.
- Wszystkie zmiany dotyczące korzystania z obiadów (np. rezygnacja z obiadów), należy zgłaszać do kierownika świetlicy.
Rozstrzygnięto wiosenne konkursy biblioteczne
- 22.03.2024
Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny podczas apelu szkolnego zostały ogłoszone wyniki konkursów zorganizowanych przez bibliotekę „Mem o książce” i „Słodki konkurs czytelniczy”.
Uczestnicy konkursu - uczniowie klas 7 i 8 tworzyli memy internetowe promujące książkę lub czytanie. Wpłynęło 29 ciekawych prac, z których komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Paulina Pieńkowska kl. 7b
II miejsce - Jakub Zalewski kl. 7b
III miejsce - Janusz Świderski kl. 7b
III miejsce - Dominika Ostrowska kl. 7b.
WYRÓŻNIENIA:
Michał Dziądziak kl. 7a, Oskar Makowski kl. 8a
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni ocenami z informatyki, a zwycięzcy odebrali nagrody rzeczowe.
W „Słodkim konkursie czytelniczym” skierowanym do uczniów klas 1-3 na podium zwycięzców stanęli:
I miejsce - Ola Skorupa kl. 3b
II miejsce - Maurycy Sulima kl. 3a
II miejsce – Natalia Szczepańczyk kl. 3b
Nagrodą była książka, zakładka oraz torba słodyczy.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
„Wielkanoc"
- 21.03.2024
„Święcone jajeczko,
Śliczna malowanka!
Śpiewam sobie, skaczę sobie
Od samego ranka".
Maria Konopnicka14 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie, tradycyjnie już w okresie poprzedzającym Wielkanoc, odbył się Konkurs Plastyczny pt. „ Ozdoby Wielkanocne", którego adresatami byli uczniowie klas I – III. Artyści zainspirowani tematyką świąteczną, wykonali przepiękne, własnoręcznie zdobione kurczaczki, jajeczka, zające oraz stroiki wielkanocne. Stosując różnorodne materiały plastyczne i techniki stworzyli niezwykle ciekawe prace. Uczestnicy zmagań konkursowych wykazali się pomysłowością i kreatywnością, za co zostali nagrodzeni dyplomami, upominkami oraz gromkimi brawami koleżanek i kolegów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
4
Kartka Wielkanocna
- 21.03.2024
Dnia 20 marca 2024 r. ogłoszono wyniki wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego ,,Kartka Wielkanocna". Dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowały piękne kartki wielkanocne. Oceny prac dokonała komisja, która przyznała nagrody i wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
8
Warsztaty wielkanocne w Muzeum Mleka
- 19.03.2024
18 marca 2024r., w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne, uczniowie klas 3a i 3c wybrali się na warsztaty wielkanocne do znanego nam Muzeum Mleka w Grajewie. W miłej, przyjaznej atmosferze powstały niezwykłe, oryginalne ozdoby, które z pewnością uświetnią dekoracje świątecznego stołu. Na zakończenie zajęć uczestnicy wspólne z Krówką Matyldą wykonali pamiątkowe zdjęcia.
„Ponieważ żyli prawem wilka historia o nich głucho milczy".
- 18.03.2024
15 marca 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta lekcja historii poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych. 24 uczniów klas 4a, 5a, 5b,5c, 6a, 6b, 8a i 8b przybliżyło swoim rówieśnikom historię podziemia antykomunistycznego w latach 1944-1956. Informacje o Żołnierzach Wyklętych przeplatały piękne wiersze, pieśni i fragmenty filmów. W czasie uroczystości uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i instrumentalne. Uroczystość odbyła się w rocznicę wydania wyroku śmierci na najodważniejszego żołnierza II wojny światowej – rotmistrza Witolda Pileckiego. Warto nadmienić, że w tym dniu Pani Zofia Pilecka- Optułowicz obchodziła 91 urodziny. Od 76 lat czeka na moment, by postawić świeczkę na grobie ojca. Wszyscy czekamy na odnalezienie prochów naszego bohatera.
O bohaterach wrzucanych do bezimiennych grobów staramy się pamiętać i oddawać należną im cześć. Zapoczątkowaliśmy w tym roku upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych udziałem w XII Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. 4 uczniów z kasy 4a z wychowawcą i rodzicami jednej z uczennic uczestniczyło w biegu 3 marca 2024.
Cześć i chwała bohaterom!
7
„Uczymy się przeciwdziałać emisjom”
- 18.03.2024
W dniach 11 – 12 marca 2024 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne pt.: „Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom”.
Grupy przedszkolne: Biedronki, Tygryski, Odkrywcy, Tropiciele, a także uczniowie klas: 1A, 1B i 1C dowiedzieli się, czym są emisje oraz odpowiedzieli na pytanie, co możemy zrobić, aby zminimalizować zanieczyszczenie powietrza. Uczestnicy warsztatów poznali również istotną funkcję roślin w życiu codziennym. Prowadzący warsztaty pokazali podopiecznym specjalne urządzenie służące do pomiaru jakości powietrza, a następnie zbadali stan powietrza w sali. Wyniki testu okazały się pomyślne.
Spotkanie zostało zwieńczone sprawdzianem wiedzy przy pomocy koła fortuny. Dzieci wykazały się aktywnością i zaangażowaniem. Wychowankowie udowodnili, że jakość powietrza i środowisko nie są obojętne nawet najmłodszym.
13
Śmieszne kanapki!
- 18.03.2024
Uczniowie klasy 1 b przygotowywali na zajęciach zdrowe kanapki według własnego pomysłu. Wykazali się przy tym dużą pomysłowością i oryginalnością. Na talerzach pojawiły się zwierzątka, ludziki i ufoludki. Oczywiście nie zabrakło przy tym dobrej zabawy. Było śmiesznie, smacznie i zdrowo!
18
REKRUTACJA
- 13.03.2024
LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH
I NIEZAKWALIFIKOWANYCH W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY PIERWSZEJ
NA ROK SZKOLNY 2024/2025DOSTĘPNA JEST W GABLOCIE PRZY PORTIERNI.
W szkole jest super!
- 07.03.2024
Od poniedziałku do środy „Jedynka" przyjmowała gości ze wszystkich grajewskich przedszkoli. Celem tej wizyty było zapoznanie z naszą placówką. W programie wycieczki zaplanowano najróżniejsze atrakcje: spacer po szkole, zwiedzanie klas lekcyjnych, pokonanie toru przeszkód, zajęcia SI (dzieci ćwiczyły ogólną sprawność ruchową, stymulację percepcji słuchowej itp.), zabawy w sali gimnastycznej oraz siłowni, wizyta w bibliotece szkolnej oraz wysłuchanie bajki – pomagajki o misiu Kuleczce, który najpierw bał się szkoły, ale zrozumiał, że ona jest ważna i każdemu potrzebna, zabawa ze starszymi koleżankami i nauka origami, zwiedzanie stołówki i zajęcia kulinarne (przygotowywanie pysznego deseru owocowego). Przyszli pierwszoklasiści chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Na pamiątkę tych odwiedzin dzieci otrzymały oryginalne zakładki do książki. Zabrały też ze sobą wykonane własnoręcznie origami - misia, który ma im przypominać, że nie ma czego się bać, bo w szkole jest super.
90
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie."
- 07.03.2024
Szkolne Koło PCK działające przy Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie kolejny raz wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA". Celem zbiórki monet jest pomoc dzieciom z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz rodzin zastępczych.
Pieniądze z tej akcji zostaną przeznaczone m.in. na tworzenie programów umożliwiających wszechstronny rozwój tych dzieci oraz ochronę ich praw.
29 lutego 2024r. zakończono zbiórkę monet prowadzoną wśród uczniów i nauczycieli. W tym roku zebrano 898 złotych 32 grosze. Opiekunowie Szkolnego Koła PCK składają serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za aktywne uczestnictwo i poparcie tej wyjątkowej akcji.
Sukces Zosi i Mai w konkursie ortograficznym „Język ojczysty to skarb, który warto pielęgnować i rozwijać przez całe życie." Z. Herbert
- 06.03.2024
21 lutego z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego
Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie, jak co roku, zorganizował dyktando międzyszkolne dla klas trzecich Szkół Podstawowych w Grajewie. Uczestnicy zmagań ortograficznych wykazali się doskonałymi umiejętnościami językowymi i walczyli dzielnie o tytuł Mistrza Ortografii. Wśród laureatów konkursu jury pod przewodnictwem Pani dr Lucyny Bagińskiej - wyłoniło nasze dwie uczennice:
Zofia Dziekońska zajęła II miejsce,
Maja Czyż zajęła III miejsce .
Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie. Naszym wspaniałym uczennicom gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów !
„Luty jest to miesiąc krótki, nam się jeszcze krótszy zdawał, z wiatrem poszły wszystkie smutki, bo wesoły był karnawał!". Józef Birkenmajer „Luty"
- 05.03.2024
W lutym rozpoczęliśmy nowy semestr. Tak jak w wierszu J.Birkenmajera miesiąc ten minął nam bardzo szybko. Wszystko to dzięki różnorodnym zajęciom jakie proponowaliśmy naszym wychowankom.
Tradycyjnie, wykonywaliśmy wiele prac plastycznych, w tym prace w ramach projektu „ Kreatywne prace plastyczne". Zorganizowaliśmy zajęcia komputerowe, powiązane tematycznie z zajęciami świetlicowymi, a także zajęcia kulinarne oraz ruchowe w sali korekcyjnej.
Dużą atrakcją dla dzieci okazał się Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały pizzę.
Miesiąc zakończyliśmy ciekawym akcentem kulturoznawczym: pieszą wycieczką do Grajewskiej Izby Historycznej w celu obejrzenia wystawy „Monidła – świadectwa przeszłości".
32
Przedszkolaki odkrywają tajemnice kosmosu
- 05.03.2024
W ubiegłym tygodniu SMERFY odkrywały tajemnice kosmosu, który okazał się bardzo ciekawym zagadnieniem. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest kosmos, jak wygląda i gdzie tak właściwie się znajduje. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę na temat Układu Słonecznego, a także dowiedziały się kim jest astronauta. Dowiedziały się również, jak ważne miejsce w kosmosie odgrywa słońce oraz dlaczego nocą widzimy księżyc.
3
Nasi uczniowie na rekolekcjach w Gdańsku
- 05.03.2024
W dniach 23-25.02.2024 r. sześcioro uczniów z klas ósmych naszej szkoły, pod opieką s. Lidii Nowak wzięło udział w weekendowych rekolekcjach organizowanych przez Siostry Benedyktynki Misjonarki w ich domu zakonnym w Gdańsku. Był to czas wspólnej modlitwy, zgłębiania relacji z Bogiem, ale także czas nawiązywania nowych relacji, gdyż rekolekcji przyjechali do Gdańska z różnych stron Polski. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła również w warsztatach prowadzonych przez Panią Ewę Kuczkowską na temat dobrej komunikacji. Był to wyjątkowy i owocny czas.
6
Dzień Dinozaura
- 05.03.2024
Dinozaury, to temat, który nie od dziś fascynuje większość przedszkolaków. W minionym miesiącu, a dokładnie 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność zorganizowaliśmy w przedszkolu nietypowe zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie.
10
Nagłówek
Ratownicy Czytelnictwa z kolejną wizytą w przedszkolu
6Kolejny miesiąc, kolejna bajka i kolejny lęk oswojony. Jest coraz cieplej, częściej świeci słońce i chętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Tym, co może dzieci zniechęcać do tego, są owady, których często się boimy. Dzięki Ratownikom Czytelnictwa i lekturze kolejnej bajki - pomagajki, Smerfy, Biedronki, Tygryski, Tropiciele i Odkrywcy dowiedzieli się, że każdy owad ma w przyrodzie określoną rolę. Dzięki pszczołom mamy miód. Dzięki mrówkom czyste ścieżki w lesie, gdyż mrówki są „sprzątaczami” i usuwają wszystko, co jest zbędne, jak na przykład igły z sosny, czy liście z buku. Ponadto od owadów moglibyśmy się sporo nauczyć. Mrówki i pszczoły to bardzo pracowite stworzenia! Nie możemy się ich bać! One pomagają nam, my pomagamy im! Tę myśl starały się przekazać uczennice z koła „Wkręceni w czytanie” swoim młodszym koleżankom i kolegom z grup przedszkolnych w SP1. Później dzieciaki układały puzzle – pszczółki. Mamy nadzieję, że nauka płynąca z tej lektury zostanie w sercach i umysłach naszych młodych słuchaczy.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 07.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Mapa